utorok 15. marca 2011

Nový (hrajúci) tréner sa snaží zvýšiť herný potenciál nášho mužstva, no zatiaľ bezúspešne!

Brestovany – Prašník 3:0 (1:0)

Hráči OŠK Prašník odštartovali jarnú časť Oblastných majstrovstiev na pôde Brestovian. Zápas začal minútou ticha za zosnulého Jána Popluhára. Po odpískaní začiatku si diváci mohli popásť oči na výkonoch našich, ktorí boli oveľa futbalovejší ako domáci. Do dvadsiatej piatej minúty mal tréner až tri šance, ktoré však nakopol do brankárových rukavíc. Takisto jeho chybou sme už o desať minút inkasovali prvý gól, keď sa podarilo zakončiť domácemu hráčovi Oraziovi Barcellonovi. O ďalšie dve minúty (37) tuhla krv v žilách hosťovských fanúšikov, keď z vyloženej šance zakopol opäť P. Bogora. O tri kľučky neskôr jeho brat odovzdal tutovku domácemu brankárovi. Nervozitu nepociťovali len prašnícki fanúšikovia, ale aj sami hráči na ihrisku, čo sa prejavilo v 41. minúte nedisciplinovanosťou M. Konkuša. Po jeho hrubom zákroku lakťom do tváre domáceho kapitána uvidel červenú kartu a vystavil tak svoj tím čeleniu protihráčom v oslabení. Rozhodca bol našťastie nestranný, takže už o tri minúty sme mohli vidieť kartu aj u domácich, keď hráč s číslom 5 dostal žltú.
V druhom polčase futbalové tornádo našich hráčov pokračovalo a aj napriek oslabeniu hrali ofenzívne. Žažo bohužiaľ prestrelil bránu, za čo čiastočne zodpovedal aj silný vietor. V 57. minúte sa nešťastnou náhodou po piatich odrazených loptách podarilo domácemu hráčovi Haladovi zmeniť stav stretnutia na 2:0. Po prestriedaní na oboch stranách nám naši hráči opäť niekoľkokrát ukázali zahodené šance. V 74. minúte domáci hráč fauloval Cíbika, ktorý však za prejavovanie svojej nespokojnosti nad rozhodnutím sudcu dostal žltú kartu. Keď sa domácim naskytla (len) štvrtá šanca v tomto zápase, využil ju Krištofiak a v 82. minúte sa lopta ocitla opäť v našej sieti.
Štatisticky mali domáci za zápas až 75%-né využitie striel na bránu, pričom premeniť sa im nepodarilo iba v 72. minúte po priamom kope hráča s číslom 10, keď lopta išla nad brvno. Výsledok však nekorešponduje s pomerom šancí, ktorý bol 4:20, teda naši hráči mali priemerne každých 4,5 minúty jednu možnosť streliť gól.
Na hernej ploche sa veľmi dobre darilo nášmu kapitánovi Kamzíkovi, ktorý hral precítene a s rozumom. Za zmienku tiež stojí Ataman, ktorý nám ukazoval svoje skúsenosti a kvality. Zarážajúci je však fakt, že na zápas prišlo len toľko našich hráčov, aby sa mohli vystriedať, teda 11+3. Čo môže byť príčinou?

Interview po zápase:

Ako hodnotíš priebeh dnešného zápasu?
Nepáčilo sa mi to.
Kto bol podľa teba najhorším a najlepším hráčom nášho tímu?
Najhoršieho vieme všetci, ale nechcem sa o tom zmieňovať a najlepším bol jednoznačne môj brat, ale ani Žažo nehral zle.
Akú stratégiu by mali zvoliť do ďalšieho zápasu?
Dôležitá je dôkladná príprava, hrať zanietenejšie a plnšie.
Myslíš si, že sa v 6. lige naši hráči udržia, alebo sa od jesene vrátia do OSB?
Ako optimista predpokladám skôr udržanie sa v súťaži, nemyslím si, že by sa mohli zhoršiť.
Aký výsledok očakávaš od budúcotýždňového zápasu v Dolnej Krupej?
Minimálne remízu.
Za rozhovor ďakujeme fanúšičke Zuzane K.

Zostava Prašníka: Macejech – Pižo, Kurňavka, Kamzík (kapitán), Fachetti (69’ Gyürke) – Ataman, Buchetka,  Bogora, Žažík (69’ M. Líška) – Kaper (60 R. Bielik), Cíbik
Rozhodovali: Slíž, Urbanovič, Zvolenský

Vďaka našej prehre Brestovany stúpli v tabuľke o dve priečky vyššie, no my veríme, že ich túto sezónu ešte doženieme!

DORAST
Dorastenci odohrali 13. 3 . 2011 úvodný zápas jarnej časti vo Veľkých Kostoľanoch, kde VYHRALI 0:2, po prvom polčase 0:1, čím sa v tabuľke posunuli o jednu priečku vyššie, nad Červeník. Strelec: Gyürke
Držíme im palce aj 20. 3. 2011 o 12:30, keď odohrajú zápas vo Veselom, kde by mali taktiež potešiť našich fanúšikov a vyhrať, pretože Veselé je zatiaľ posledné.

Našich mužov môžete prísť podporiť, alebo im držať palce v nedeľu 20. 3. 2011, keď o 15:00 odohrajú zápas v Dolnej Krupej. Odchod autobusu je o 13:00 z Prašníka, 13:15 z Vrbového