streda 4. mája 2011

Siladice – nikdy více :)

TJ Siladice – OŠK Prašník 7:0 (5:0)

Gól
Na sviatok práce nás Pribiš odviezol z krásne teplého a slnečného Prašníka do veterných chladných predbúrkových Siladíc. Nevľúdne počasie tejto obce zrejme nespravilo dobre ani našim futbalistom, ktorí začali hru mierne vyšokovaní. Veď na trávniku chýbali hlavné posily mužstva – Kamzík, Pižo, Jahoda, Žažo, Fachetti a Matúš Líška. Chaos sme mohli vidieť už v 13. minúte, keď Heroin podkopol  jedného zo Siladičanov, ktorí z tejto chyby kopali priamy kop a po tom, čo sa naši rozostúpili z múru, mali dve vychytené šance. O žltú kartu a úvodný gól z pokutového kopu Siladíc sa o päť minút postaral Jánošík. Marek sa síce hodil do správnej strany, no Hochmanovu delovku nezachytil. Neprešlo ani 5 minút, keď Siladičania premenili ďalšiu šancu –obrana stagnovala, Marek sa vzdal a zostal stáť, Sekereš nakopol pravú tyč, z ktorej lopta letela dovnútra. Po dvoch góloch začal zlyhávať už aj Cíbik. Záblesk nádeje na našej strane nastal v 27. minúte, keď Heroin unikol sám s loptou a trielil na bránu, do karát mu zahralo aj predčasné vykročenie siladického brankára, ktorého obehol a vystrelil na bránu, no minul. Nervy chytal už aj rozvážny Paťo Kurňavka. V 39. minúte mal fenomenálnu šancu Kľúčový, ale našim súperom sa z nej podarilo zablúdenú loptu rýchlo odkopnúť, dostať sa do úniku a skórovať. O dve minúty zvýšil na 4:0 Rau a keďže sa naši vzdali a kládli ruky v bok ako na spartakiáde, podarilo sa tri sekundy pred začatím polčasovej prestávky ešte navýšiť Ondrejíčkovi.
Jiří mladší
Po polčase vstúpili do hry Prašníčania namotivovaní, no hneď v úvodných minútach sa začali hašteriť. V 49. minúte mohol dať gól za našich aspoň Ataman, no loptu trafil do pletenia za siladickou bránou. Podobne, aj na strane domácich bola možnosť vsietiť, keď Marek vybehol z brány, no Siladičan nemieril presne. V 55. minúte od prašníckej brány nahral Jánošík Heroinovi, ten posunul loptu Kaprovi, ktorý od polovice ihriska unikal s loptou sám na bránu, no Lančarič ho dobehol a zvalil na zem, naša šanca tak zostala nepremenená. Hra nebola ucelená, buď sa útočilo, alebo bránilo (Konkušova poznámka: "...že sa hralo hore-dole"). Domáci však svoje skóre zvyšovali, po Rauovom góle v 60. minúte volala ďalšia šanca Heriona, no o štyri minúty domáci znovu menili pomer stretnutia, pričinením Lančariča, na konečný stav 7:0.

Za rozhovor po zápase ďakujeme fanúšikovi Imrovi:
Ste spokojný s výsledkom dnešného zápasu?
Som veľmi sklamaný nielen z výsledku, ale aj z prístupu. Takto sa jednoducho futbal hrať nedá. V dnešnom zápase bolo omnoho dôležitejšie prestriedať skôr. Je to však veľmi ťažké povedať. Neviem napríklad ani to, prečo išiel dole Kurňavka, on bol veľká posila. Ale Kaper hral tiež veľmi dobre. No v celom mančafte je veľmi nezdravá atmosféra.
Ako by ste zhodnotili výkon nášho trénera?
Aj keď je situácia taká, aká je, má hrať na svojej pozícii.
Na budúci týždeň máme doma Horné Orešany. Aký výsledok očakávate?
Pevne verím, že vyhráme, inak v tejto súťaži asi budeme končiť.

Zostava OŠK Prašník: Marek – Jánošík, Jiří ml., Robot, Paťo (45 Kaper) – Milanko, Štrkáč (C), Ataman (67’ Trezeguet), Rasťo, Cíbik – Heroin
Zostava TJ Siladice: Trnovec – Lančarič, Ondrejíček, Valko (56’ Lančarič), Sekereš– Fančo (C), Lančarič, Rau, Hochman – Varga, Páleník (11Neštický)
Žlté karty: Jánošík (8’)
Góly: Michal Hochman (9’), Ondrej Sekereš (23’), František Lančarič (40’, 64’), Daniel Rau (42’, 60’), Dušan Ondrejíček (45’)

ŽIACI A DORAST
Žiaci podľahli Dolnému Lopašovu vysoko 0:12! Ďalší zápas odohrajú 7. 05. 2011  o 16:30 v Borovciach. Dorastenci prehrali v Trakovicich 6:4 (0:1)! Najbližšie odohrajú zápas 7. 05. 201113:30 doma proti Peterčanu Hlohovec „B“.

Muži privítajú v sobotu 7. 05. 2011116:30 na Prašníku Horné Orešany. Aďo Obuch a Tomáš Baksa, nezabudnite prísť!