piatok 17. februára 2012

Zimná príprava alebo Ako naši futbalisti hibernovali.

Hráči na tradičnom vianočnom futbalovom turnaji
Po ukončení jesennej sezóny sa konala brigáda, ktorú sme už spomínali. Naši hráči sa počas nej mali zúčastniť súťaže o sadu dresov od spoločnosti Demišport. Lopty si na šestnástkovú čiaru stavali však až o dva týždne - 3. decembra. Bránu konštrukcie počas nácviku síce triafali jedna radosť, keď ale prišlo na lámanie chleba, uspel len Fachetti, keď trafil do ľavej spojnice brány. Z 15 pokusov naši futbalisti využili len 10, teda súťaže sa zúčastnili a v tomto poradí triafali bránu: Ataman, Mildo Konkuš, Fachetti, Noro Gyürke, Klobása (ktorý práve dorazil zo zábavy), Mildo Kazik, Jaro, Mišo Kázik, Mišo Gyürke a David Nikodém. Videozáznam ich pokusov si môžete pozrieť tu
Okrem toho, naši hráči sa svedomite pripravovali na jarnú časť sezóny oblastných majstrovstiev aj tréningami v telocvični II. ZŠ vo Vrbovom, kde každú sobotu od 20:00 hrali halový futbal. 
Brankár turnaja
Halový futbal a Prašníčania pri rozcvičke
To sa im zišlo najmä na tradičnom vianočnom turnaji, ktorý sa konal 26. - 28. 12. 2011, kde medzi súpermi obsadili nejaké 7. - 9. miesto(?). Dôležité však bolo, že náš brankár Borisko Líška získal ocenenie najlepšieho brankára na celom turnaji, tak sa teda na poturnajovom posedení to jeho ocenenie pilo :) Niektorí chlapci si zmerali sily nielen vo futbale, ale dokonca aj v pretláčaní :) 
Kto je silnejší?
Absolútneho víťaza pretláčacej súťaže vyzdvihol spolu s Milanom Kazikom, Rasťom Bielikom a Kaprom za výkonnosť počas tréningov a zápasov aj Jaro Konkuš, ktorý poskytol reportérovi Jankovi Královi rozhovor pre Trnavký hlas, pričom celý rozhovor o odvrátení zostupu nášho tímu do nižšej súťaže si môžete prečítať tu. Tento reportér rovnako vyspovedal aj Atamana, o ktorého chuti na futbal si môžete prečítať tu.
Prašník - Banka a zradca v žltých štucniach :D


V nedeľu 22. januára sa naši hráči pokúsili už o prvý prípravný zápas na umelej tráve v Piešťanoch. Nabrali niektoré nové posily, avšak proti zradcom Bogorovcom v žltých štucniach, ktorí sa infiltrovali už aj do slabučkej Banky sa im veru veľmi nedarilo. Prvému gólu Banky asistoval Kaper, šancu vyrovnať mal o 3 minúty Fachetti, lopta však skončila v ľavej vonkajšej sieti. Na 1:1 sa podarilo dorovnať až v 35. minúte Norbertovi. Začiatkom druhého polčasu dal gól Rasťo, ktorý ho okomentoval slovami: "Zbehol som na center a bojovnosťou som zvýšil." Onedlho, po tom, čo Bančania vyrovnali na 2:2, zvýšil aj jeho brat. Obratom dorovnali súperi a Pižko s Let´s Dance už nemal šancu tomu zabrániť. V 78. minúte dostal Banku do vedenia zradca v žltých štucniach a v osemdesiatej dorovnal na konečný stav stretnutia 4:4 Ataman. 
Niečo z plesu športovcov...
Po vydarenom plese športovcov, ktorý sa konal 28. januára si zahrali o týždeň na umelej tráve proti Trebaticiam, avšak mrazivé počasie pod -15°C neumožňovalo našim futbalistom takmer žiadne uspokojivé výkony, preto tento prípravný zápas radšej ani nebudeme spomínať :)
Na ďalšie prípravné zápasy ako aj na celú jarnú časť sezóny 2011/2012 sa išli naši chlapci SÚSTREDIŤ do Brezovej pod Bradlom, a my pevne dúfame, že o tom budú svedčiť aj ich výkony na nasledujúcich stretnutiach. 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára