utorok 13. augusta 2013

Futbalisti Prašníka to vedia roztočiť!! Ale až po zápase.

1. kolo Adrenalin OS B
OŠK Prašník – ŠK Borovce 0:3 (0:2)

Prvú štvrťhodinu zápasu pôsobili futbalisti oboch mužstiev absolútne neisto. Keď sa však z vysokých horúčav, kvôli ktorým bol začiatok stretnutia preložený o hodinu neskôr, spamätali, v šanci sa ocitol v 19. minúte Kaper, ktorý však loptu nesprávne nahral Rasťovi Bielikovi. V 25. minúte strieľal Kurňavka po zle vyrazenej lopte brankára, hráč Boroviec ale loptu zrazil. V polovici prvého polčasu rozhodca Mucha nariadil tzv. vodnú prestávku, ktorá pomohla najmä hosťujúcim hráčom. Najskôr kopal v 31. minúte priamy kop Kaper, no ten vysoko prestrelil a v 33. minúte sme inkasovali gól od hosťujúceho Michala Žilku, ktorý krásne trafil do šibenice. Hostia mali v 39. minúte ďalšiu šancu, keď ich hráč z 11 metrov netrafil prázdnu bránu. Stav stretnutia sa zmenil v náš neprospech v 43. minúte, keď po dlhom nákope a nepokrytí hráčov hostí skóroval hosťujúci kapitán Pavol Herceg.
Po polčasovej prestávke vstúpili na hernú plochu hráči opäť tak trochu zmätení, zobudiť ich musel zase až Kaper, ktorý sa v 58. minúte ocitol v šanci. Do 65. minúty sa našim hráčom podarilo už štvrtý krát v zápase zbabrať priamy kop. Dokonca ani z priameho kopu v šestnástkovom území v 74. minúte naši nevyťažili. Z veľkého množstva šancí, ktoré mal napríklad aj Matej Klein v 77. minúte sa našim hráčom nepodarilo dostať loptu do siete. Michal Kázik mal v 81. minúte obrovskú šancu, ale hráč Boroviec vykopol jeho strelu z prázdnej brány. Z následného rohu jeho bratranec Milan Kazik hlavičkoval vedľa. Keďže početné šance sa našim nepodarilo premeniť, potvrdilo sa pravidlo nedáš – dostaneš, takže v 88. minúte hostia poistili svoje víťazstvo po centri sprava a našej nepozornosti druhým gólom kapitána svojho mužstva Hercega na konečných 0:3.

Zostava OŠK Prašník: Kulich – O. Bielik, P. Obuch (46´ J. Pašmík), M. Klein, Milan Kazik (K) – Žažo, Kurňavka, Konkuš (69´ Nikodem), R. Bielik – Škodáček, Ľ. Obuch
Zostava ŠK Borovce: Kováč – Baraczka (24´ Holán), Radošinský (82´ Šutovský), Macháč, Koprna – Kolník, Šašo, Herceg (K), Péči – Michal Žilka, Martin Žilka

Góly: 33´ - Michal Žilka, 43´+ 88´ Herceg