streda 27. apríla 2011

Zavar si odniesol šibačkovú nádielku z Prašníka už v nedeľu.

OŠK Prašník – Zavar 3:2 (1:1)

Pohodu sviatočného nedeľného popoludnia Prašníčanom narušili hneď zo začiatku stretnutia naši hostia, ktorí veľmi dobre rozohrali a hru obrátili na svoju stranu. Prejavilo sa to už v druhej minúte, kedy sa o gól postaral Chlebík. Naši sa ale nenechali zahanbiť a po inkasovaní úvodného gólu začali hrať aktívnejšie. V 14. minúte nahral Heroin Rasťovi, ktorý stav zápasu vyrovnal. Už o dve minúty centroval na bránu opäť Rasťo, pričom Buchetka mal šancu dohlavičkovať, no nezvládol to. V 23. minúte sa Konkuš snažil dať center Norbertovi, no lopta mu odskočila a Jahôdka ju nezachytil, tým činom preťala čiaru. V 40. minúte mal znovu šancu strhnúť vedenie na našu stranu Rasťo, žiaľ, lopta letela jeden decimeter nad brvno. Dvadsať sekúnd pred polčasovým hvizdom nevydalo Konkušovi, ktorý po strele na bránu hľadel do neba a prosil Boha, nech mu pomôže.
Jahôdka
Začiatok druhej polovice stretnutia  sprevádzala opäť radosť našich hostí zo Zavaru, ktorí po rohovom kope zavarili pred našou bránou, čoho výsledkom bola Kardošova strela v našom site. Domáce publikum postihla panika korunovaná výrokmi „Toto sa nemalo stať!“ Ďalšie minúty druhého polčasu poznamenali šance striedavo na oboch stranách, pričom v čím väčšom strese bol Marek, tým lepšie vykopával. V 59. minúte mal možnosť dorovnať Cíbik, no namieril presne na zavarského brankára. Minútu po prestriedaní na našej strane sa Tibor Vido zo Zavaru zvalil na zem a tváril sa prevelice zranený. Po ožltnutí nášho kapitána sa však v 67. minúte podarilo povzbudiť hráčov na trávniku i fanúšikov na tribúne zabombovaním Atamana, ktorý s prehľadom vyrovnal. V 75. minúte Zavar zase zavaril a všetci už videli loptu v bráne, no našťastie, domáca sieť sa zvnútra nezatriasla. V ďalšom vývoji súdi chytil vlnu žltej nálady, veď kvitla repka olejná (Brassica napus) pri prašníckych roliach, rozdal to Cíbikovi a Atamanovi. V 83. minúte podkopol Zavarčan Atamana v šestnástke, z čoho rozhodca uznal pokutový kop. S prehľadom do ľavej strany ho premenil podkopnutý Ataman, čím sa postaral o veľkonočné tri body pre prašníckych hráčov. Rozhodca odpískal koniec futbalového stretnutia, ktorého priebeh zhodnotil podpredseda nášho klubu slovami: „Po jasném priebehu sme jasne vyhrali. Deklasovali sme súpera 3:2.“
Atamanova 11tka za 3 body

Veľmi ochotne nám po zápase poskytol interview prašnícky fanúšik Syčo, ktorému touto cestou ďakujeme a poskytujeme úryvok z rozhovoru.

Ako by si zhodnotil defenzívnu a ofenzívnu hru našich futbalistov?
V ofenzíve bola slabo podporovaná záloha a v defenzíve bol slabým článkom brankár, pretože si hráčov neorganizoval.
Pomohlo striedanie vo vývoji zápasu?
Určite áno. Skúsený hráč Kaper si vedel fantasticky zastaviť loptu, osviežil hru a dopomohol k ukončeniu stretnutia do cieleného víťazstva.
Z akého dôvodu naši doma vyhrávajú a vonku sú slabí jak lečo?
Doma je to preto, lebo sú zžití s prostredím, vedia, že musia, dajú do toho srdce. Vonku majú zle koordinovanú hernú parketu. 7x3 by určite minimálne remizovali, o troch bodoch ani nehovorím.

Zostava OŠK Prašník: Zmrzlinár – Norbert (88’ Štrkáč), Kazik (C), Paťo Kurňavka, Fachetti – Žažo (60’ Matúš Líška), Buchetka, Ataman, Rasťo – Cíbik, Herion (65’ Kaper)
Zostava Zavaru: Šimlaštík – Kardoš, Krištof, Tibor Vido, Chnapko – Matej Psota (C), Martin Vido, Chlebík –Lakata, Beňo (Bachratý)
Žlté karty: Milan Konkuš (57’), Milan Kazik (64’), Miroslav Krištof (74’), Maroš Bogora (78’), Rado Kubiš (78’), Marek Macejech (78’), Milan Kazik (88’)
Góly: Matej Chlebík (2’), Rastislav Bielik (14’), Michal Kardoš (45’), Rado Kubiš (67’, 84’)
Rozhodovali: Benko, (Mráz, Mihálik)

Ostatné výsledky 22. kola OM:
Brestovany – Dvorníky 3:0 (1:0) Sabo 2, Chudý, ČK: 60. Taraba (Dvorníky)
D. Krupá – Jalšové A 4:0 (1:0) Fíba 2, Suchán, Boďo
Šulekovo – Siladice 2:6 (2:2) Fančo vlastný, Lackovič – Ondrejička 3, I. Fančo, Rau, Sekereš
Suchá – H. Orešany 1:1 (0:0) Poláček (z pen) – Štibraný, ČK: Dúbravec – Rábara, M. Krchnár
Modranka – Cífer 7:0 (3:0) Jakáb 2, Sekera, Štrbo, Rakický, Tobl, Jurina
Hrnčiarovce – Drahovce 0:2 (0:0)
Zvončín – Leopoldov 1:3 (0:0)

ŽIACI A DORAST
Žiaci vyhrali vo Veselom vysoko 1:7 (1:4)! Ďalší zápas odohrajú 30. 04. 2011  o 16:00 doma proti Dolnému Lopašovu. Dorastenci prehrali doma proti Bojničkám-Dvorníkom 0:2 (0:1)! Najbližšie odohrajú zápas 1. 05. 201114:00 v Trakoviciach.

Muži odohrajú 23. kolo Oblastných majstrovstiev 1. mája 201116:30 v Siladiciach. Odchod autobusu bude o 14:30 z Prašníka.