streda 8. augusta 2012

Prípravný zápas so Starou Myjavou: Nešťastný boj našich samých so sebou...


Stará Myjava - OŠK Prašník 8:1 (2:1 )

V nedeľu 29. júla 2012 cestovali naši hráči odohrať posledný prípravný zápas v letnej sezóne na Starú Myjavu. Keďže niektorí mladí hráči sa opäť vykašľali na dochádzku, do boja sa pustili starí páni, ktorí boli deň pred tým reprezentovať Prašník na strednom Slovensku v Priechode, kde odohrali tri zápasy a skončili na slušnom treťom mieste.
Pred úvodným hvizdom rozhodcu začalo na Záhorí výdatne pršať, no naši jedenásti hráči sa s vervou pustili do rozcvičky a následne aj do boja proti lepším súperom. Keďže kvôli nedostatku hráčov bezpodmienečne musel nastúpiť do hry aj tréner, bolo postarané o to, že na ihrisku nebolo ticho. Trénerove kopačky boli dokonca na ihrisku prítomné až štyrmi exemplármi, pretože David si zabudol na zápas pribaliť svoje kopačky, no na trendový klobúčik nezabudol. Prvý gól zápasu stelili domáci v 13. minúte po vydarenej akcii z rohu. Vyrovnávajúci gól mohol dať Jano už v 17. minúte, kedy krásne zakončil, no bohužiaľ, brankár strelu chytil. Ján Pašmík vyrovnal však v 35. minúte, kedy po Konkušovej presne mierenej prihrávke mohol uniknúť sám na bránu, do ktorej zakončil. No už o štyri minúty neskôr domáci otočili stav stretnutia vo svoj prospech, kedy po chybe v našej obrane a Kulichovom vybehnutí sa do brány ešte stihol hodiť Kaper, no loptu už zachytiť nestihol. V 39. minúte aspoň zakončil Bimbo, no lopta minula bránu oblúkom. V 41. minúte ešte dostal Rasťo za svoje neovládnuté prejavy nervozity žltú  kartu a Kaper sa slovne konfrontoval s drzým dedkom na tribúne. Na konci prvého polčasu ešte jeden z domácich hráčov skoro odtrhol nohu od predkolenia Janovi Pašmíkovi, no náš lekár práve nebol v zamestnaní, tak ošetrenie musel vykonať domáci lekár.
V druhej polovici stretnutia nám konečne vykuklo aj slniečko, respektíve, vykuklo Myjavčanom, keďže dokázali nastrieľať do prašníckej brány ďalších 6 gólov.
Už v 50. minúte strelili nádherný gól hlavou a o šesť minút neskôr im pomohol aj Bimbo, ktorý nám vsietil vlastný. O štyri minúty neskôr Záhoráci viedli už 5:1, no v 67. minúte sa mohlo konať prekvapenie, keď po faule na Jana kopal priamy kop Ataman, loptu nastrelil Rasťo do brvna a brankár ju takmer pustil do vnútra brány, no skórovať sa nám nepodarilo. V 72. minúte sme gól už mali skoro istý, keď v šestnástkovom území domáci faulovali Jana Pašmíka, na čo rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý sa rozhodol premeniť práve faulovaný Jano, ale ten loptu odpálil do pravej žrde a odrazenú loptu sa mu do siete taktiež dotlačiť nepodarilo. Následne sme do konca zápasu ešte inkasovali tri ďalšie góly.


Zostava: Kulich – Bimbo, Kaper, Fajnor, Klein Lukáš – Rasťo, Konkuš, Ataman, David – Peter Obuch, Jano PašmíkPo prípravnom zápase v Starej Myjave nám interview a svoju vizitku poskytol aktívny hráč OŠK Prašník Ján Pašmík, tak si s chuťou prečítajte jeho vízie o budúcej sezóne, novom trénerovi, kolektíve... Za interview mu aj touto cestou ešte raz ďakujeme.
Ako vidíš váš boj v ďalšej futbalovej sezóne, keďže ste zostúpili opäť do siedmej ligy?
Dôležité je najmä to, aby všetci mali ten správny prístup k futbalu a aby si všetci hráči uvedomili, že hráme za jeden klub. Ak chceme začať vyhrávať, musíme začať aj trénovať, tým chcem povedať, že veľmi dôležitá je dochádzka hráčov na tréningy.

Opäť raz máte nového trénera, čo si o tom myslíš?
Nový tréner je dobrý, som s ním spokojný a hlavne vie, čo chce a verím, že aj niečo dosiahne.
Ako vidíš do budúcej sezóny váš hráčsky kolektív?
Musíme si každý vstúpiť do svedomia a hrať za jeden klub.
Ktorí hráči sú ti najbližší?
Fandžo – sexi telo – signál, potom Peťo Kulich, Mildovci, Bimbo, David,...
Aký výsledok očakávaš od prvého zápasu s Borovcami?
Keď sa zídeme všetci, tak vyhráme a keď nie tak končím s futbalom! Výsledok tipujem 3:1, góly dám ja, potom Pejo  a Ataman z jedenástky.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára