piatok 14. septembra 2012

Odvetný prípravný zápas dopadol nad očakávania!

Prašník – Turá Lúka 1:2 (0:0)

Zápas, ktorý naši chlapci 19. februára zdrvujúco prehrali 9:3 prišli muži z Turej Lúky odvetiť aj na Prašník. V zime na myjavskej umelej tráve inkasovali Prašníčania toľko gólov, že ani vtedajší tréner nevedel, aký je konečný stav stretnutia. O góly sa vtedy postaral Ján Pašmík, ktorý znižoval dvakrát – najskôr na 7:1, neskôr na 8:2 a na 8:3 potom ešte znížil Marcel Holán. Našim chlapcom sa zrejme nedarilo hrať nielen kvôli tomu, že sa postavili proti o triedu lepšiemu súperovi, ale aj kvôli nepriazni počasia, nakoľko začalo počas zápasu výdatne snežiť. V stredu, 29. augusta sme však privítali Turanov príjemným polooblačným teplým počasím.
Do dvadsiatej minúty sa hralo väčšinou na našej polovici ihriska, no zatiaľ mali hostia len jednu šancu, ktorú Kulich zaľahol. Píšťalku do ruky si vzal niekdajší hráč Prašníka Cíbik a jeho prvý hvizd sme počuli v 23. minúte po faule na Žilku. Pižov center zahlavičkoval Rasťo nad brvno. V 29. minúte mal čistú gólovú príležitosť Žilka, no bál sa však do nej ísť a strelil príliš slabú loptu, na ktorú bol brankár nachystaný. O dve minúty nahral David krásnu krížnu strelu Rasťovi, no ten si zle vypočítal krok a jeho pokus brankár spacifikoval. V 36. minúte mali skvelú možnosť hostia, ktorých strela letela 50 cm. V 41. minúte si Ondrej Bielik zahraj volejbal v šestnástke, takže Cíbik nariadil pokutový kop. Chlapec z Turej Lúky ho však nepremenil, pretože Kulich sa včas vrhol do správnej strany.
V začiatku druhej polovice stretnutia ale svoju chybu Turania napravili, takže zápasu dominovať. V 53. minúte poslal zase David krásnu prihrávku Raťov, ktorý ju opäť zahodil tak, že loptu nakopol do protihráča. V 57. minúte nám dali hostia pekný gól, loptu prekopli cez múr, ktorý si pravdepodobne Kulich zle postavil. V nasledujúcich minútach mal gólovú príležitosť aj Jano Pašmík a následne Kaper krásne obohral dvoch hráčov a strieľal, odrazenú loptu tečoval Jano a šancu zakončiť pätičkou mal ešte Škodáček, no lopta tesne obišla pravú žrď. Z brejku mali možnosť hostia, no ich lopta tiež obišla tyč. V 68. minúte Rasťo konečne prihral loptu Janovi, ktorý zakončil do prázdnej brány a znížil tak na konečných 1:2. Možnosť mal ešte Rasťo, ktorý išiel sám na bránu, ale loptu si poslal moc ďaleko, čím vyrobil neskutočnú blamáž. V 76. minúte mali šancu hostia, no David stál v bráne, takže pohromu odvrátil. V 80. minúte ešte na našej bráne zazvonila spojnica.

Zostava OŠK Prašník: Kulich – Ondrej Bielik, Kazik Milan, Pižo, Miro Obuch (45´ Peter Obuch) – Rasťo Bielik, Matúš Grivalský, Tomáš škodáček, David Nikodém – Žilka (45´ Kaper), Pašmík