utorok 26. júna 2012

Súmrak nad Obecným športovým klubom?

Horná Krupá – Prašník 5:0

Prázdny autobus vezúci  siedmych sklamaných futbalistov zabrzdil pred vstupnou bránou na ihrisko, v tejto súťaži vedúceho klubu – Hornej Krupej. Deviati nahnevaní hráči sa ale s hrdosťou rozhodli predstúpiť pred najlepších hráčov tabuľky v oslabení o dvoch hráčov. Pretože niektorí naši nezodpovední hráči sa dobrovoľne rozhodli, že nedeľné popoludnie radšej strávia v dobrovoľníckej organizácii obce Prašník (alebo doma pred televíziou či v pohostinstve) a tak potopia svoj tím, za túto zdrvujúcu prehru sú vinní len a len oni. Dokonca veteránovi Danielovi Kleinovi nešlo do hlavy, prečo chlapci z Prašníka nemajú záujem o futbal ako o jedinú kultúru na Prašníku a k situácii sa vyjadril nasledovne: „Menovite Igora Kravárika, Miša Kázika, Miša Gyürkeho a Nora Gyürkeho by som za ich neprofesionálny a hlavne tím-zradzujúci prístup sankcionoval, pretože nie je normálne, aby sa vykašľali na spoluhráčov a išli sa niekam hrajkať na požiarnikov.“ (pozn.: upravené a zbavené vulgárnych a dehonestujúcich výrazov)
Naši deviati hráči sa teda rozhodli popasovať sa s hráčmi z postupovej priečky tabuľky a bojovať najmä o česť. Prvý gól dostali ešte keď na svetelnej tabuli svietila nula, pretože len čo Prašníčania rozohrali, lopty sa zmocnili Hornokrupčania a bez reakcie našich poslali loptu Kulichovi do siete. V tretej minúte dostali naši ďalší gól, na čo domáci fanúšikovia reagovali návrhmi na výpomoc nášmu tímu tak, že boli ochotní sa prezliecť do prašníckych farieb a podržať náš tím. V ôsmej minúte sa naši trochu rozhýbali, zmocnili sa lopty a dokonca aj strieľali na bránu domácich, Maťova slabá strela ale skončila v brankárskych rukaviciach. Po technickej akcii domácich v jedenástej minúte sme dostali už tretí gól, čo mierne vykoľajilo našich odhodlaných hráčov, no potom akoby chytili druhý dych. V 22. minúte sme síce inkasovali aj štvrtý gól, no hra sa postupne presúvala do stredu poľa a v 23. minúte mal na nohe jasnú tutovku Pižo, nad ktorého výkonom jasali aj domáci fanúšikovia. V 38. minúte centroval Ataman na Maťa, no ten hlavou tesne minul bránu. Po tejto nevydarenej akcii sa domácim naskytla z protiútoku šanca, ktorú aj využili a zmenili tak stav stretnutia na konečných 5:0. Šancu znížiť mal ešte Rasťo z priameho kopu po faule na útočiaceho Maťa Kleina, ktorému medzeru v múre vytvoril nizučký David Nikodém, no Rasťovi sa nepodarilo loptu presne nasmerovať. V tejto ošemetnej situácii sa dvaja naši hráči ešte aj zranili, a keďže do druhého polčasu podľa pravidiel siedmi hráči nastúpiť nemôžu, rozhodca ukončil stretnutie s výhrou pre klub Hornej Krupej kontumačne.

Zostava OŠK Prašník: Kulich – Ondrej Bielik (C), Kaper, Pižo, Ilemo – Ataman, Rasťo Bielik, David Nikodém – Maťo Klein