streda 2. januára 2013

Ani o tom nevedel, no pred koncom sa dozvedel – Konkuš rozhodol zápas!

Prašník – Ratnovce 3:2 (3:0)
Hodovú atmosféru u Ďurišov dozdobil Milanko Konkuš, ktorý v konečnom dôsledku svojim gólom rozhodol zápas proti Ratnovciam. Počasie síce našim hráčom, ani fanúšikom neprialo, no neprialo ani protihráčom, ktorým sa na rozdiel od našich v druhom polčase celkom zadarilo.
         Zo začiatku stretnutia mali dve šance hostia, no Holán ich striedmo chytil. V šiestej minúte prihral Stolárik cez štyroch hráčov Kubišovi, ktorý zakončil presne do sita. V 9. minúte mali naopak príležitosť Ratnovčania, ktorých lopta obišla tyč, z rohu sa im center taktiež nepodarilo s úspechom zakončiť. V desiatej minúte z brejku trielili na brankára Milan Konkuš s Rasťom Bielikom, no Rasťo išiel  do ofsajdu, takže Konkušova nahrávka bola bohužiaľ márna. V 12. minúte kazil Pižo ako sa patrí, ako stopér sa dezorientoval a išiel dozadu, z čoho mali hostia šancu a Holánovi zavarilo. Taktiež mali hostia šancu v 25. minúte, kedy centrovali roh na samotného hráča, no našťastie, z brejku vyštartoval sám na brankára Paťo Kurňavka, no brankár mu loptu chytil a už o pár desiatok sekúnd hviezdil Stolárik, ktorého delovku ratnovský brankár vyrazil. Taktiež v 32. minúte sme videli peknú akciu, kedy Kurňavka prihral na Žilku, ktorého strela jak z dela letela brankárovi do rukavíc. Už o minútu si zarobili Ratnovčania svojimi zákernými zákrokmi na Kubiša, ktorý po jednom z nich v šestnástkovom území letel sťa mech čerstvo nakopaných zemiakov. Jedenástku premenil Kubiš ako Balotelli – z rozbehu pred loptou zastavil, pozrel, kam sa brankár hodil a následne na opačnej strane rozvlnil sito. V 42. minúte po spätnej Atamanovej nahrávke Rasťovi, ktorý krížnou prihrávkou posunul loptu Konkušovi následne vsietil gól, ktorým zaručil Prašníku výhru.
             Druhý polčas sa vyznačil hutným dažďom, cez ktorý zrejme naši obrancovia zle videli, pretože miestami zabúdali brániť. V 53. minúte mal ešte šancu zvýšiť Konkuš, no strela letela vedľa a o minútu sme následne dostali gól. Po prestriedaní nastúpil do hry čerstvý Michálik, ktorý hneď ukazoval krásne akcie, zabraňoval gólom Ratnoviec. V 63. minúte sme mali ešte jednu šancu, no v 78. minúte sme inkasovali ďalší gól, takže Ratnovce svoj stav znížili na rozdiel jedného gólu. V 86. minúte mal ešte perfektnú šancu Dominik Žilka, no pod kopačky sa mu nazhŕňalo blato, takže na 4:2 nezvýšil.

Zostava OŠK Prašník: Holán T. – Obuch P., Gyürke N., Nižnanský, Stolárik – Bielik R. (76´ Nikodém D.), Kováč, Kurňavka, Konkuš (65´ Michálik) – Žilka, Kubiš